Çorap Kuralları

Giyim tarzımızın bir parçası olan çoraplar, günlük yaşantımızın önemli bir parçası hâline gelmiş durumda. Özellikle son yıllarda klasik modellerden sıyrılıp farklılaşan yeni tasarımlar, herkesi çorap seçimi yaparken daha dikkatli ve özenli kılmaya teşvik ediyor. Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için The Socks House olarak çorap seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları sizin için derledik.

Kadın Pamuk Çorap
Yüksek Kalite Erkek Çorap

Önce sağlık! Ayak anatomisine uygun, rahat bir çorap seçimi vücudumuzun en önemli uzuvlarından biri olan ayaklarımızın sağlığı için oldukça önemli. Unutmayın, ayaklarınızı rahat hissettirmeyecek bir çorap yaşam kalitenizi düşürür. Sağlıklı bir çorabın ön koşulu ise kaliteli iplikler ve içerdiği hammaddedir. Ayak sağlığınız için pamuk oranı yüksek olan çoraplar tercih edebilirsiniz.

 

 

Rahat ve sağlığınıza uygun çorabı buldunuz. Peki modaya uygun ve tarzınızı yansıtan bir kombini oluştururken nelere dikkat etmeliyiz? Tercih edeceğiniz çorap, kombininizin havasını tamamen değiştirip apayrı bir hava katabilir. Modaya uymak çok önemli elbette ama sizin ne istediğiniz daha önemli!

Çorap Kuralları
Çorap Kuralları
Çorap Kuralları

Kendiniz olmaktan çekinmeyin. Samimi ve içten bir kombin seçimi sizi daha özgüvenli ve iyi hissettirecektir. Özgün olun ve tarzınızı yansıtın. Kim bilir belki de siz yeni bir moda akımının öncüsü olursunuz. 😊

 

• Giydiğiniz ayakkabıya uygun uzunlukta ve renkte çorap seçimi yapmalısınız.

• Kullandığınız kıyafet ve aksesuarlar ile uyumlu renk/tasarıma sahip olan çoraplar daima kurtarıcıdır.

Çok Çizgi Desenli Kadın Çorap
Siyah Çember Desenli Erkek Çorap
Renkli Çemberli Kadın Çorap

• Sandalet ve açık olan ayakkabılarınızla çorap tercih etmeyin, unutmayın ki sandaletler ayaklarınızı ön plana çıkarmak içindir.

Bunu Yapmayın!

• Sandalet ve açık olan ayakkabılarınızla çorap tercih etmeyin, unutmayın ki sandaletler ayaklarınızı ön plana çıkarmak içindir.

• Hareketli detaylara sahip bir kombinin altına sade bir çorap tercih edebilecekken, sade bir kombini ise renkli ve detaylı çoraplar ile hareketlendirebilirsiniz.

• Günlük hayatta yaptığınız aktivitelere uygun çoraplar tercih etmelisiniz. Örneğin, spor etkinliklerinde beyaz çorabın kullanımı uygundur fakat günlük hayatta kullanılması artık tercih edilmediği ve modaya uygun olmadığı için tavsiye edilmemektedir.

Uzay Desenli Çorap
Renkli Çemberli Kareli Kadın Çorap
Çember Puantiye Desenli Erkek Çorap
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR