smartcel ™ sensitive - Bir elyafta doğal koruma ve bakımın sırrı

Cilt için bakım ve koruma sağlayan bir lif

smartcel ™ sensitive çinko oksidin yatıştırıcı ve iltihap önleyici özellikleri sayesinde cilt dostudur. Bu özellikle hassas cilt veya egzama veya nörodermit gibi cilt rahatsızlıkları olan kişiler için yararlıdır. Çinko, cilt oluşturma enzimlerinin bir bileşeni olduğu için doğrudan cilt üzerinde çalışır. Giysi giyildiğinde, lif ve cilt arasında aktif bir alışveriş gerçekleşir.

Çinko oksit ayrıca cilt hücrelerimize zarar verebilecek zararlı UVA ve UVB radyasyonuna karşı bir kalkan görevi görür. Herhangi bir giyside kullanılan smartcel ™ sensitive yüzdesine bağlı olarak, 50'ye kadar SPF sağlayabilir.

Buna ek olarak çinko oksit, özellikle kokuya neden olan bakterilere karşı güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir ve bu da giysilerin daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olur.

Uzun ömürlü kaliteyi garanti eden patentli bir yüksek teknoloji süreci

"smartcel ™ sensitive", uzun ömürlü kaliteyi garanti eden patentli bir yüksek teknoloji süreci, yenilikçi ve çevre dostu bir üretim yöntemi olan Lyocell süreci kullanılarak üretilir. Üretim, hiçbir kimyasal salınmadan kapalı bir döngüde gerçekleşir. Bu, sektörümüzün hem bugün hem de gelecekte beklentilerini karşılıyor. Avrupa Birliği'nin prosedürü “sürdürülebilir kalkınma için teknoloji” kategorisinde 2000 Avrupa Çevre Ödülü ile ödüllendirmesinin bir nedeni budur.

Yenilikçi elyaflar, sadece smartfiber AG için Avusturya'daki Lenzing AG'deki modern elyaf üretim tesislerinde üretilmektedir. Son derece uzmanlaşmış bir mühendis ve bilim adamı ekibi, üretim sürecini sahada denetler.

Patentli üretim sürecimiz sayesinde, smartcel ™ sensitive içindeki çinko korunur ve birden fazla yıkama döngüsünden sonra bile kalıcı olarak elyafın içine gömülür.

Çok çeşitli uygulamalar için katma değer

Yüksek işlevsellikle birlikte maksimum konfor sunan, çevreye duyarlı bir elyaf arıyorsanız, smartcel ™ sensitive doğal seçimdir.

Bu elyaf, spor ve moda giyim, iç giyim ve rahat giyimden ev tekstiline kadar çok çeşitli uygulamalar için uygundur ve diğer elyaflarla kolayca birleşir.

Hareketli ve sağlıklı yaşam tarzına sahip bir neslin ihtiyacı olan konfor ve bakım unsurlarıyla birlikte her kumaşa pürüzsüz, ipeksi bir his katar.

Lifte çinkonun gücü

smartcel ™ sensitive temel eser element olan çinko içeren doğal selüloza dayalı yenilikçi bir elyaftır. Çinko, sağlığımız üzerinde belki de diğer herhangi bir eser elementten daha büyük bir etkiye sahiptir. Bağışıklık sistemimiz, duyu fonksiyonlarımız ve metabolizmamız ile cildin yenilenmesi ve korunması için hayati önem taşır.

 

Özel yüksek dereceli çinko eritilir ve oksitlendirilir, bunun sonucunda beyaz saf çinko oksit tozu elde edilir ve bu selüloz elyafa eklenir.

Yalnızca yüksek kaliteli, farmasötik sınıf 4 çinko oksit kullanan smartcel ™ sensitive, hijyenik ve antibakteriyel unsurları ile çinkonun yenileyici ve cilt koruyucu etkilerini birleştirir. Lif, agresif kimyasallar kullanılmadan üretilir ve yalnızca yenilenebilir hammaddelerden yapılır, bu da onu hem çevre dostu hem de tamamen biyolojik olarak parçalanabilir kılar.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR